Amasya
°CMENÜ
Türkiye
 • Hac ön kayıtları için son 3 gün

  Eklenme tarihi : 11 Aralık 2019 Çarşamba 13:19
  Hacca, gelecek yıl gitmek üzere bu yıl ilk defa kayıt yaptıracaklar için 3 günlük ön kayıt süresi kaldı. Gelecek yılın hac kurası, Diyanet İşleri Başkanlığınca 9 Ocak 2020'de çekilecek. Hac kesin kayıtları, 13-24 Ocak 2020'de her ilde yapılacak.
  Umre Hizmetleri Daire Başkanı Yaşar Çapçı, 2020 yılı hac ön kayıt işlemlerinin 11 Kasım'da başladığını hatırlattı.
  Bu yıl ilk defa kayıt yaptıracakların ilgili bankalara 25 lira ön kayıt ücreti yatırması gerektiğini anlatan Çapçı, daha sonra www.hac.gov.tr internet…

 • Telefon yerine kulaklık gönderdi, 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı

  Eklenme tarihi : 11 Aralık 2019 Çarşamba 12:54
  Samsun'da Rıdvan A. adlı bir kişi internette satış yapan alışveriş sitesinde bin 800 liraya satışa sunulan cep telefonu için sipariş verdi ve parayı da telefonu satan Metin K'nın hesabına transfer etti. Gelen kargo paketinden telefon yerine kulaklık çıkınca Rıdvan A. şikayetçi oldu.
  Metin K. hakkında "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" suçundan Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.
  Davanın son duruşmasında mahkeme Metin K'yı…

 • Terör örgütü PKK üyesi 3 terörist teslim oldu

  Eklenme tarihi : 11 Aralık 2019 Çarşamba 12:38
  Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kamplarından kaçıp geldikleri Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olan 3 terörist gözaltına alındı.
  Teröristlerin emniyetteki işlemleri sürüyor.
  Kaynak: AA


Tüm Başlıklar
Çok Okunanlar